Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 31. března 2023 Kvido

Africká nenávist - část 2 - Univerzální viník

6. 02. 2023 19:10:43
V minulém díle jsem psal, že Rusko má v Africe (zejména té subsaharské) obrovskou podporu. Také jsem zmínil, že za touto podporou nestojí ani tak láska k Rusku jako nenávist k zejména západní společnosti.

Někdy o ní hovoří jako o bělošské společnosti, přičemž Rusko do ní nezahrnují. Co se týče ČR, ta je v očích Afričanů samostatně bezvýznamná a je součástí východního bloku, se kterým je to různé. Část Afričanů ho považuje za součást západní společnosti, část za posluhovače západní společnosti. Každopádně zlo. Ukrajinu například nenávidí zrovna tak, ačkoli ji za západní zemi asi mnoho lidí nepovažuje.

Na lásce k Rusku není samo o sobě nic špatného, já kupříkladu miluji Španělsko a to bez ohledu na výkon jejich ekonomiky (který nás po přepočtu na obyvatele ani nepřevyšuje). Africká „láska“ k Rusku je ale úplně jiného charakteru. Což vyplývá už z toho, že věta „I love Russia“ je na afrických diskuzích jen o málo častější než věta „I love Putin“. Vážně si nedovedu představit, že bych někdy místo „I love Philippines“ napsal „I love Duterte” či „I love Marcos“. Čili oni tedy nemiluji ruskou zemi a kulturu, oni milují ten režim, který bojuje proti zlému Západu.

Asi spousta lidí bude předpokládat, že za celou nenávistí stojí koloniální a otrokářská minulost tehdejších velmocí. A jako taková se dá celkem chápat. Afričané si vygenerovali i příčiny zcela nové, o kterých budu psát příště a které jsou vlastně důvodem, proč tento seriál píšu, protože na rozdíl od kolonizace a otrokářství, nejsou tyto příčiny intuitivní. Vynechat ale tuto konkrétní příčinu by byla chyba, protože tato je bezpochyby ta hlavní - majoritní.

Aby nedošlo k mýlce - já se vůbec nepozastavuji nad tím, že Afričané nenávidí Evropany a Američany kvůli koloniální minulosti. Já se pozastavuji nad tím, jak moc a jak všudypřítomná tato nenávist je v dnešních dnech, kdy drtivá většina afrických zemí je zcela samostatná po minimálně desítky let a zbytek pojí s dřívější mocností pouze formální pouto bez praktického dopadu. Ano, chápu, že se jednalo o období dlouhé a nelze ho tudíž srovnávat třeba s tím, že značnou část Evropy napadlo Německo, které povraždilo miliony lidí a (skoro) všichni už mu odpustili a hlavně nepovažují dnešní Němce za vrahy. To v Africe neplatí. Tam existuje univerzální viník všeho zlého - říkejme mu „zlej bílej“ (dále jen ZB). A jak říkám, ten může opravdu za cokoliv. Pokud je špatné počasí a přijde přírodní katastrofa, může za to ZB, protože jeho civilizace produkuje nejvíce CO2, z čehož plyne změna klimatu, která je příčinou akutního problému. Osobně považuji změnu klimatu spíše za hrozbu budoucnosti, kdy skutečně může lidstvu pěkně „zatopit” a je to problém spíše dlouhodobé udržitelnosti, nicméně za příčinu aktálních katastrof bych ji asi nepovažoval. V Africe se šíří názor, že „...běloši jsou lakotní individualisté, rasisté, pokrytci, zcela neoduševnění, jsou to násilníci s válečnickými sklony, na rozdíl od černochů, obdařených silnou rodinnou loajalitou, mírumilovnou letorou, citlivějších a oduševnělejších. “ (zdroj wiki - pojem afrocentrismus). Jistě, můžeme zpochybnit jak samotný zdroj Wikipedie, kde může psát v podstatě každý, také je diskutabilní, zda je právě afrocentrismus převládající, ale praxe ukazuje, že je minimálně velmi rozšířený.

V dnešní době denně vychází spousta nenávistných článků směrem k Evropanům či Američanům. Když například vyšel článek, že energie v Evropě zdražily od začátku války na Ukrajině dvojnásobně, reakce Afričanů byly doslova oslavné s tím, že mnozí se vyjadřovali, že je to ještě málo. Denně vychází články o diskriminaci Afričanů v Evropě a USA. Prostě taková Romea po africku a kvantitativně aktivnější. A pokud zrovna není o čem psát, udělá se výlet do minulosti...

Například nedávno jsem četl čerstvý článek o tom, že hlavní hrdina filmu Bohové musejí být šílení, dostal za film mizerný honorář (už nevím, kolik to bylo) a to jen proto, že je to Afričan. Popravdě vůbec netuším, o čem ten film je, ale našel jsem si, že je z roku 1980. Tzn. v roce 2022 vyjde v africkém médiu článek, který se pozastavuje nad tím, že nějaký černoch z Afriky před 42 lety dostal mizerný honorář za svůj herecký výkon. A o tomhle byl celý článek. Bohužel odkaz už nemám, když jsem jej četl, tak jsem ještě nepočítal s tím, že se na něj budu někde odkazovat. K článku se samozřejmě začali vyjadřovat nejen Afričané, ale i Afroameričané, kteří potvrzovali, že je to pravda a že jsou denně utlačováni. Konkrétně ZB trpí syndromem zvaným „white supremacy“ (bílá nadřazenost), která mimo jiné způsobuje to, že ZB nesnese pocit, že by jeho černošský kolega mohl mít větší plat nebo vyšší pozici. Proto je údajně i málo černošských herců v Hollywoodu a když už se do filmu dostanou, tak údajně hrají jen parchanty, málo černochů je dokonce i v animovaných filmech a taková NHL je vyloženě rasistická. Zajímavé je, že totální dominanci v NBA tito lidé vůbec neberou v úvahu a taktéž americká hudební scéna je plná spousty úspěšných interpretů. O tom, že si rasističtí Američané 2x po sobě zvolili ve svobodných volbách černošského prezidenta opět ani slovo.

Možná bych tuto emoci ani tak nenazval nenávistí jako spíše frustrací. Africká společnost je opravdu monstrózně frustrovaná. Cítí se podvedena, okradena, znásilněna, diskriminována (touto frustrací netrpí celá Afrika, v minulém díle jsem psal, kterých regionů se to netýká). Jejich frustraci má údajně ulehčit právě Rusko, které zlému Západu „nakope prdel“ vojensky a společenství BRICS (které se bude údajně rozšiřovat) má Západ zničit ekonomicky.

Jak jsem se zmínil minule, loni v březnu jsem sám navštívil Afriku a mimo jiné jsem se pustil do debaty s kapitánem Dreamlineru původem z Dánska létajícího pro Ethiopian Airlines. Pan Juster je spokojeným pilotem a na svou společnost neřekne špatného slova, nicméně Afričany popisuje jako děti bez sebemenšího smyslu pro zodpovědnost a přiznání si vlastních chyb. Za vše tradičně může ZB. Za chudobu, za korupci ve vlastní zemi, za nemoci (tady mají částečně pravdu, jsou případy, kdy těžební či farmaceutické firmy způsobily početná úmrtí), za přírodní katastrofy. ZB umí v podstatě jen loupit a vražit, nicméně jako turista má hodně peněz, takže je třeba ho zase moc neprovokovat a chovat se přiměřeně, dokud má co nabídnout.

Někteří zašli tak daleko, že se stydí za to, že Afričané používají (mimo jiné) angličtinu jako úřední jazyk, že samotný fakt, že ji přijali, z nich dělá otroky. Říkají „...používáme jejich řeč, čteme jejich knihy, učíme se jejich falešnou historii, kterou ONI vytvořili, i ten internet, který používáme, je jejich. Musíme se od toho oprostit a vytvořit si svůj svět podle našich požadavků, který bude sloužit nám. Přestaňme být otroky!“. Diskuze doplňují obrázky, jak malý černošský chlapec na ulici zřejmě v NY čistí boty stejně starému bílému chlapci.

Jistě je pravdou, že ZB napáchal nejen v Africe v historii mnoho zla. Zla, které učinil z pozice (civilizačně) silnějšího a střet různých civilizací je téměř vždy masakr. To ovšem neznamená, že poražený je automaticky morálně lepší. Samozřejmě, že kolonizace se na afrických zemích podepsala (byť jako vedlejší produkt přinesla pro dnešní Afričany i jisté výhody) a přece jen je pravda i to, že od jejího konce neuplynula z historického hlediska zase až tak dlouhá doba, hlavními problémy, proč Afrika je tam, kde je, je nedostatek vzdělání, vysoká natalita, obrovská korupce (která se vůbec nedá srovnávat ani s tou tolik omílanou Ukrajinou) ale hlavně Afrika nic nevyrábí. Nejspíše máte doma kupu elektroniky, která pochází z Asie, vynález samotný pochází z USA, auto máte nejspíše německé, případně japonské, korejské, francouzské, italské,...z Afriky nemáte nic. Naopak v Africe jezdí Toyoty, Isuzu, Nissany, někdy i Hyundaie či Taty, na stavbách uvidíte stroje Caterpillar, nerostné suroviny těží Liebherr, klimatizační jednotky LG nebo Daikin,...a tak je to se vším.

Vlastně jsem toho měl na srdci mnohem víc, ale...tento článek je již tak příliš dlouhý, proto jsem ho zkrátil asi na třetinu a příště už se konečně můžu zabývat věcmi objevnějšími a zhodnocením situace. Že byl článek dlouhý a nudný? Ano...ale přesto jsem tohle logicky nemohl přeskočit, ztratil bych kontext.

Autor: Josef Ulman | pondělí 6.2.2023 19:10 | karma článku: 25.47 | přečteno: 744x

Další články blogera

Josef Ulman

Za prvé nevím, co to je a za druhé tě to uráží!

Určitá skupina lidí, kterou dnes nebudu nijak označovat (ona se stejně pozná sama), má poslední dobou časté nutkání ohánět se fašismem.

30.3.2023 v 14:55 | Karma článku: 17.97 | Přečteno: 549 | Diskuse

Josef Ulman

Manipulační techniky proruských dezolátů 3. díl - Praktická ukázka

Tak jsem se dozvěděl, že žádní dezoláti neexistují, případně jsou to prostě lidé s jiným názorem. Nebo že existují, ale je to zcela marginální skupina. Tak jo...pojďme se na ně podívat...

20.3.2023 v 18:00 | Karma článku: 39.65 | Přečteno: 4675 | Diskuse

Josef Ulman

Manipulační techniky proruských dezolátů 2. díl - Ovečky

Někdo by mohl očekávat, že dezoláti typu ovečka nejsou jako studijní materiál příliš zajímaví. Že jen slepě poslouc

19.3.2023 v 13:20 | Karma článku: 22.85 | Přečteno: 632 | Diskuse

Josef Ulman

Manipulační techniky proruských dezolátů 1. díl - Pasáčci

Dezoláty můžeme obecně rozdělit na dvě kategorie - pasáčky a ovce. Význam by měl být intuitivní - pasáček je ten, kdo dezinformace tvoří, ovce jsou pak jejich konzumenti a přeposílatelé.

16.2.2023 v 21:29 | Karma článku: 27.71 | Přečteno: 815 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Ladislav Jakl

Hřiště, nebo hospoda?

Jen sto kroků od mého domu je podnik, kde čepují různá zajímavá piva. Tedy něco pro mne. A ve výloze tam mají nápisy, kdo všechno tady není vítán, plus všelijaké vyhraněné pokrokové politické proklamace. Tedy nic pro mě.

30.3.2023 v 17:32 | Karma článku: 33.70 | Přečteno: 638 | Diskuse

Karel Trčálek

Jidáši Iškariotskému s láskou

Pokud chodíte do kostela, nejlépe pravidelně, ovšemže, tak jste si možná všimli, že se blíží ona chvíle, kdy se Jidáš Iškariotský obětuje za nás všechny a zradí, abychom těmi zrádci nemuseli být my, Pána Našeho, vydá ho katům...

30.3.2023 v 16:32 | Karma článku: 9.33 | Přečteno: 129 | Diskuse

Josef Ulman

Za prvé nevím, co to je a za druhé tě to uráží!

Určitá skupina lidí, kterou dnes nebudu nijak označovat (ona se stejně pozná sama), má poslední dobou časté nutkání ohánět se fašismem.

30.3.2023 v 14:55 | Karma článku: 17.97 | Přečteno: 550 | Diskuse

Jiří Herblich

Nezadatelné právo na vodu

Nedbej komplikací a jednej znělo z hůry, takto zní zákon lidství. Voda je základ života.............

30.3.2023 v 10:15 | Karma článku: 5.81 | Přečteno: 98 | Diskuse

Irena Houdková

Stres je tak krásná a častá věc, ale zdraví si za něj nekoupíš...

Stres je fajn! Díky němu jsme jako lidstvo dokázali přežít. Stres naše předky zachraňoval při útěku nebo bitvě s šavlozubým tygrem, mamutem nebo jinou tlupou. Mozek si to dobře pamatuje a chová se stejně jako v době kamenné i dnes

30.3.2023 v 6:28 | Karma článku: 5.64 | Přečteno: 163 | Diskuse
Počet článků 12 Celková karma 28.24 Průměrná čtenost 1943

Nemám předem jasno, na čí straně budu stát. I nepřítel může mít někdy pravdu a naopak. Jako ajťáka mě nezajímá politická korektnost, pouze 1 nebo 0.

Protože trpím fóbií z pomlček, používám spojovníky, přestože je to stylisticky špatně.

Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

Rozjívené fracky tu nechceme. Kde končí svoboda dětí ve veřejných prostorách?

Vlnu vášní vyvolalo vyjádření pražského bistra, které na sociálních sítích publikovalo pravidla, jak se mají chovat...

Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...

Budu ukazovat nohy i výstřih. Nejsem jeptiška, reaguje na kritiku Burešová

Herečka a zpěvačka Eva Burešová (29) se stala terčem kritiky některých uživatelů Instagramu. Ti jí v negativních...

Evropští ministři stvrdili konec spalovacích motorů. S jednou výjimkou

Ministři pro energetiku členských států Evropské unie v úterý definitivně rozhodli o schválení normy, která omezí...